Bajki Ezopa

SPOTKANIA CZYTELNICZE Z BAJKAMI EZOPA

2 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci -  z tej okazji biblioteka szkolna organizuje spotkania czytelnicze, które mają służyć popularyzacji czytelnictwa i zachęcać dzieci do częstszego sięgania po książkę.

Kwietniowe spotkania czytelnicze dotyczą bajek Ezopa. W bibliotece szkolnej oraz w klasach uczniowie oddziałów I - III samodzielnie czytają oraz słuchają utworów starożytnego bajkopisarza.

Bajki Ezopa to ponadczasowe dzieła literatury, które zawierają morał, czyli pouczenie. Uczą, jak należy się zachowywać, piętnują wady ludzkiego charakteru i uczą wartości niezbędnych w codziennym życiu.

Katarzyna Grzebyta-Urbanek