"Jak nie czytam jak czytam."

Według badań 63%  dorosłych Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki!

W zeszłym roku, 10 czerwca 2016 r. o 10.00, dzięki zaangażowaniu ponad 2000 bibliotek z całej Polski, prawie pół miliona uczniów czytało w jednym momencie: w szkołach, na rynkach miast, w centrach handlowych, a nawet na Giewoncie w Tatrach.

Ogólnopolska akcja "Jak nie czytam, jak czytam" ma na celu:

- promocję czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie

- pokazanie nieczytającym uczniom, że książka to nie tylko lektura, ale sposób na miłe spędzenie czasu wolnego

- przekonanie uczniów, że czytaniem można i powinno się chwalić

- promocję bibliotek szkolnych i edukacji czytelniczej uczniów

W tym roku akcję masowego publicznego czytania zaplanowano na 1 czerwca lub inny, dogodny dla danej placowki, termin.

Uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły promowali wspólne czytanie 31 maja o godzinie 10.00 na boisku szkolnym, a następnie kontynuowali czytanie już w salach lekcyjnych.

W akcji "Jak nie czytam, jak czytam" wzięło udział 332 uczniów i 17 nauczycieli naszej szkoły.

Wyniki ogólnopolskiej akcji poznamy po 20 czerwca.

Katarzyna Grzebyta-Urbanek