Pluszowy miś to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki - 25 listopada

2002 roku.

W naszej szkole z okazji tego święta dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy I d uczestniczyli w spotkaniach czytelniczych z Kubusiem Puchatkiem oraz Misiem Uszatkiem. Słuchali opowiadań o przygodach wesołych misiów oraz brali udział w  plastycznych zabawach czytelniczych.

Uczniowie klasy I na spotkanie z misiem udali się do Biblioteki Publicznej.

Katarzyna Grzebyta-Urbanek