Prace nad projektem e-Szkoła Wielkopolska

03 | 04 | 2014

Prace nad projektem eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan już za półmetkiem.

Mija właśnie kolejny miesiąc naszych zmagań w ramach projektu.
Od stycznia br. 24 dzieci z klas piątych i szóstych bierze udział w cotygodniowych zajęciach, które odbywają się w środy i piątki.

Na początku zintegrowaliśmy się, świetnie się przy tym bawiąc i ucząc. Potem przystąpiliśmy do wyboru postaci- wybitnego wronczanina- osoby wyjątkowej. Dla tej postaci opracujemy biogram w Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan. Spośród wielu osób, które godne są upamiętnienia, wybraliśmy  w tej edycji projektu 4 kandydatów.
Są to:

•  Witold Siwiński – artysta malarz,
  •  Alojzy Bątkiewicz – zasłużony nauczyciel,
  • Cyryl Sroczyński – pierwszy burmistrz miasta,
  • Wacław Roszak – powstaniec wielkopolski.

Spotkaliśmy się już z rodzinami tych osób, które chętnie z nami współpracują .Cały czas gromadzimy materiały i poszukujemy ciekawych informacji. Pracując w grupach rozwijamy swoje umiejętności dziennikarskie i filmowe. Przed nami ostatnie wywiady i opracowywanie materiałów zgromadzonych wcześniej.

opiekunki grup
Małgorzata Kisielińska
Agnieszka Gibaszek

© 2013. Copyright SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA WE WRONKACH    |    Projekt i realizacja: rozwojowi.com