Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Tym razem 10 grudnia z okazji „Mikołajek” zorganizowano dla uczniów naszej szkoły spotkanie ze Świętym Mikołajem. Od wczesnego przedpołudnia dzieci wraz z rodzicami w atmosferze radości i wyczekiwania przybywały do Wronieckiego Ośrodka Kultury. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00. Najważniejsza dla dzieci część spotkania rozpoczęła się od przywitania Świętego Mikołaja, który wędrując wśród dzieci z radością witał się z tak licznie przybyłymi maluchami. W oczach dzieci widać było iskierki radości. Powitaniu towarzyszył wspólny śpiew piosenki ,,Płatki śniegu”.

Kiedy wreszcie Święty Mikołaj dotarł na scenę rozpoczęło się przedstawienie pt: „Sukienka księżniczki Zosi”. Prowadzący całą inscenizację – Pani Dorota i Pan Adam Szafraniec, twórcy ,,Baśniowej Kapeli” poprzez cudowną muzykę i słowo przenieśli swoich małych słuchaczy w świat baśni, rozbudzając ich dziecięcą wyobraźnię. Kilka dni wcześniej dzieci uczyły się fragmentów piosenek, które śpiewały wspólnie ze Świętym Mikołajem i jego Aniołem podczas tej przepięknej inscenizacji.

Wszyscy świetnie się bawili przy piosenkach zespołu „Baśniowa Kapela” i w ten sposób pokazali Świętemu Mikołajowi, jak bardzo zasłużyli w tym roku na podarunki. Kulminacyjnym punktem programu było oczywiście indywidualne spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem, który – mimo wielkiego zapracowania – znalazł czas na rozmowę z każdym dzieckiem. Obdarował też dzieci – według swego zwyczaju – prezentami przygotowanymi przez rodziców.

Wspólne śpiewanie, spotkanie ze Świętym Mikołajem, połączone z obdarowywaniem najmłodszych upominkami, wprowadziło nas uczestników w wyjątkową i niepowtarzalną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Mam nadzieję, że ,,Baśniowa Kapela” i jej niezwykłe inscenizacje teatralno - muzyczne jeszcze zagoszczą w progach naszej szkoły.

Za pomoc w zorganizowaniu „mikołajkowego” spotkania z całego serca dziękuję Radzie Rodziców. Dzięki Państwa zaangażowaniu możemy spełniać marzenia dzieci! tam wierzę. W noc grudniową,

Natalia Woźniak