Rekolekcje Wielkopostne

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

6-8 MARCA 2017 roku

IDŹCIE I GŁOŚCIE”

Tegoroczne rekolekcje szkolne nawiązywały do hasła roku duszpasterskiego 2016/2017. Rekolekcje głosiła siostra Marta ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.
Przez dwa rekolekcyjne dni s. Marta w swoich naukach nawiązywała do miłości Pana Boga wobec każdego człowieka. Z miłości do nas Bóg dał nam swojego Syna , który oddał swoje życie za ludzi. W trakcie nauk dzieci bardzo chętnie uczyły się nowych piosenek, które z zapałem śpiewały. Natomiast w szkole wykonywały prace plastyczne(rysunki, plakaty), które dotyczyły miłości Boga     i grzechu.

Trzeci dzień rekolekcji to nabożeństwo pokutne, spowiedź i Msza św. dla wszystkich  na zakończenie tego szczególnego czasu .

Trzy dni rekolekcyjne zostały dobrze wykorzystane na  przygotowanie się do najważniejszych świąt - Zmartwychwstania Pańskiego.

Lidia Perz

Ks. Szymon Kaźmierczak