Szkoła Podstawowa nr 1
im. Janusza Korczaka
we Wronkach

"Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał wielkich przeżyć i wiele myśli."

Janusz Korczak

Sadzimy 1000 drzew na minutę!

 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1
we Wronkach dołączyli do leśników
i posadzili razem drzewa!

                       Znalezione obrazy dla zapytania sadzimy 1000drzew na minutę logo                                       

                                              


W ramach realizacji programu edukacyjnego „Las bliżej nas” uczniowie wronieckiej „Jedynki” wzięli udział w akcji „Sadzimy 1000drzew na minutę”. Do włączenia się w akcję dzieci i nauczycieli z naszej szkoły zaprosiło  Nadleśnictwo Wronki.
          W dniach 7-10 kwietnia br. uczniowie klas Ia, IIa, IIb, IIc oraz IIIb wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach terenowych w leśnictwie Smolnica. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się , w jaki sposób, jakimi narzędziami oraz w  jakim celu sadzi się drzewa. Dowiedzieliśmy się również w jaki sposób leśnicy dbają o rozwój drzewostanów na terenie Nadleśnictwa Wronki. Uczniowie po zapoznaniu się z zasadami dobrego sadzenia mieli możliwość samodzielnego  posadzenia młodych drzew. Wspólnie udało nam się posadzić sosny , dęby i buki. Dodatkowo dzieci otrzymały broszury informacyjne „Od nasionka do książki”.
         Terenowa lekcja przyrody usystematyzowała wiedzę dzieci na temat rodzajów drzew oraz poszerzyła ją o umiejętność prawidłowego  ich sadzenia. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się, że lasów w Polsce przybywa i zajmują one  blisko 1/3 powierzchni naszego kraju. Leśnicy sadzą rocznie 500 mln drzew.                                                                                                               Bardzo dziękujemy za zaproszenie do udziału w akcji Nadleśnictwu Wronki. Cieszymy się, że kolejne pokolenia wronieckich uczniów przyczynią się do zwiększenia lesistości Polski.
     W podziękowaniu za udział w akcji „Sadzimy 1000 drzew na minutę” nasza szkoła otrzymała certyfikat.

                                                                                                                                     Natalia Woźniak

RODO
e-Dziennik

Projekty i programy