Światowy Dzień Ziemi

DZIEŃ ZIEMI 2017

„Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzimy na całym świecie 22 kwietnia. Imprezy promujące zachowania proekologiczne przyjmują różną postać i odbywają się nie tylko tego dnia, ale i wcześniej, i później. Tak naprawdę rozpoczynają przyrodniczo-ekologiczny boom trwający całą wiosnę i lato.

Rok 2017 to rok poświęcony bioróżnorodności. Uświadamiać, uczyć i uwrażliwiać na to zagadnienie będą na terenie całego kraju różne instytucje naukowe, organizacje pozarządowe (stowarzyszenia i fundacje proekologiczne), a także np. przedsiębiorstwa, które swoją działalnością dają dobry przykład, jak można uwzględniać programy środowiskowe w strategii firmy.

Tegorocznym obchodom Dnia Ziemi w Polsce przyświeca hasło „W kierunku natury”. Pod tym szyldem odbędzie się 4 czerwca 2017 finałowy festyn w parku Pole Mokotowskie w Warszawie. Liczne akcje odbędą się jednak również na terenie całej Polski. Często są to lokalne inicjatywy realizowane dla mieszkańców przez okoliczne szkoły, przedszkola czy placówki kulturalne albo nawet kluby osiedlowe.”

We Wronkach tego dnia odbędzie się Piknik Ekologiczny.

Tematyczna gazetkę szkolną – w ramach lekcji przyrody – przygotowali uczniowie kl. VIa. Bardzo Im dziękuję.

Żaneta Słodzinka