Poniedziałkowe czytanki.

PONIEDZIAŁKOWE CZYTANKI

Podczas trwania akcji "XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom" i w ramach klasowej akcji propagującej czytelnictwo, 6 czerwca klasę II b odwiedziła Pani Magdalena Baranowska z córką Mają.

Było to rodzinne czytanie. Maja, siostra Oskara, wybrała do starszych kolegów i koleżanek swoją ulubioną książeczkę, pt. „Pan Tralaliński”. Mama natomiast uraczyła dzieci legendami polskimi pt. "Bazyliszek", "O królu Popielu, co Go myszy zjadły" i "O smoku wawelskim".

Nasi Goście przynieśli również pysznie pachnący i jeszcze ciepły poczęstunek – Oskar poczęstował koleżeństwo rurkami z bitą śmietaną.

Pani Magdzie i Majeczce dziękujemy za miłą, „czytaną” i słodką wizytę.

Żaneta Słodzinka

i uczniowie kl. IIb