Poniedziałkowe czytanki.

PONIEDZIAŁKOWE CZYTANKI

Spotkanie czytelnicze, które odbyło się 12 czerwca było podwójnie wyjątkowe. Pierwszym z powodów jest to, że drugi raz czytającym Gościem było rodzeństwo, a drugim – że, czytała Absolwentka naszej szkoły.

Tym razem odwiedziła nas Agata Kopras, siostra Natalki. Dzieci bardzo dobrze znają film, pt. „Trolle”, a Agatka przeczytała fragment książki o tym samym tytule. Uczniowie słuchali z wielkim zaciekawieniem, by na końcu móc samodzielnie dostrzec i wymienić różnice między filmem, a książką, a także podać ważny wniosek – książka jest bardziej wartościowa, ponieważ pobudza wyobraźnię.

Agatko, dziękujemy za sentymentalną wizytę i uaktywnienie naszej wyobraźni!

Żaneta Słodzinka

i uczniowie kl. IIb