Wizyta ks. biskupa

24 | 10 | 2017

Wizyta biskupa Zdzisława Fortuniaka w naszej szkole

Dnia 16 października 2017 roku naszą szkołę odwiedził niecodzienny gość. Tego dnia z wizytą duszpasterską przybył do nas ksiądz biskup Zdzisław Fortuniak, któremu towarzyszył proboszcz parafii pw. św. Katarzyny, ksiądz dziekan Janusz Małuszek. W tym uroczystym dniu panowała niesamowita atmosfera radosnego oczekiwania. Przybyłych gości powitali uczniowie oraz pani dyrektor, która przedstawiła krótką historię naszej szkoły - najstarszej szkoły w mieście. Następnie odbyła się krótka część artystyczna, w czasie której głos zabrał ksiądz biskup dziękując nauczycielom za trud i zaangażowanie. Na ręce pani dyrektor wręczył bukiet kwiatów dla wszystkich nauczycieli pracujących w naszej szkole. Niezwykle budujące były słowa Biskupa wyrażające aprobatę dla działań i oddania nauczycieli w wychowanie młodego pokolenia. Bardzo serdecznie i przyjaźnie rozmawiał z uczniami, a na koniec modlił się wraz uczestnikami apelu w intencji całej społeczności szkolnej i udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Oficjalna wizyta zakończyła się wspólnym zdjęciem. Podczas spotkania z pracownikami szkoły w pokoju nauczycielskim dyskutowano o problemach oświaty oraz współczesnego życia. Na zakończenie wizyty ksiądz biskup Zdzisław Fortuniak dokonał pamiątkowego wpisu do kroniki szkoły. To wyjątkowe spotkanie z tak ważnym Gościem na długo pozostanie w naszych sercach i pamięci.