Szkoła Podstawowa nr 1
im. Janusza Korczaka
we Wronkach

"Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał wielkich przeżyć i wiele myśli."

Janusz Korczak

Wycieczka klasy VIA I VC do Trójmiasta

      

       Uczniowie klasy VI a i V c uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Trójmiasta. Zwiedzanie rozpoczęli w Gdyni od wizyty w Akwarium, które dostarczyło im niesamowitych wrażeń. Potem spacer Bulwarem Kościuszki i niezapomniane chwile na " Darze Pomorza". Pierwszego dnia weszli też na sopockie molo. Spędzony tam czas zaowocował licznymi zdjęciami. Urzekło ich polskie morze. 

       Następny dzień to pobyt na Westerplatte , krótki rejs " Czarną Perłą " do Gdańska i zwiedzanie tego urokliwego miasta. Zobaczyli : Żuraw, Ratusz, Dwór Artusa, fontannę Neptuna, ulicę Długą, Katedrę i wiele innych ciekawych miejsc, które dzięki pani przewodnik stały się im bliższe.
 
        Kolejnego dnia wycieczkowicze odwiedzili Oliwę i zwiedzili zamek w Malborku - poznali rezydencje wielkich mistrzów krzyżackich - jej historię. Podziwiali niezwykłą kolekcje bursztynów. Czas spędzali przyjemnie i pożytecznie. Każdy dzień pobytu kończył się spacerem nadmorską plażą na wyspie Sobieszewskiej.
         To był niezapomniany wyjazd.
RODO
e-Dziennik

Projekty i programy