Kółko Zdrówko

Wrzesień to gorący okres dla nauczycieli, ale jak widać także dla uczniów. Nie minęły 3 tygodnie, a uczniowie klasy III d już tworzą kulinarne "bomby witaminowe". W ramach prowadzonego przez panią Małgorzatę Gromadzińską Kółka o wymownej nazwie "Zdrówko" trzecioklasiści przygotowywali już sałatkę owocową, smoothie oraz piekli pełnoziarniste bułeczki według własnego projektu. Dzięki zajęciom dzieci zaszczepiają w sobie prawidłowe nawyki żywieniowe, wiedzą, które produkty spożywcze są zdrowe i na co zwracać uwagę przy ich wyborze, potrafią zastąpić cukier zdrowszymi zamiennikami lub nie używać go wcale! Profilaktyka zdrowotna, szczególnie dotycząca tematu żywienia to bardzo istotny aspekt edukacyjny. Rozbudzanie samoświadomości w uczniach na pewno zaprocentuje w przyszłości! Uczniom życzymy dalszych kulinarnych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne ... no właśnie? Zbliża się jesień, więc czas na uzupełnienie klasowej spiżarni ;)