Szkoła Podstawowa nr 1
im. Janusza Korczaka
we Wronkach

"Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał wielkich przeżyć i wiele myśli."

Janusz Korczak

Dzień Chłopaka w VIC

 

DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE VI C

 

30 września to data ważna dla każdego nastolatka, także dla chłopaków z klasy VI C. Przygotowania do tego dnia trwały już od połowy września. Dziewczęta chciały bowiem zrobić niespodziankę swoim kolegom. Oczywiście, jak zawsze wszystko trzymane było w tajemnicy do ostatniej chwili!

Już przy wejściu do klasy panowie otrzymali krawaty – jeden z atrybutów prawdziwego mężczyzny. Dowiedzieli się również, że wezmą udział w wyborach Mistera. Tytuł ten otrzyma chłopak, który najlepiej poradzi sobie z arcytrudnymi konkurencjami. Uczestnicy sami losowali swoje zadanie, każde z nich było odpowiednio punktowane. Okazało się, że chłopcy świetnie radzą sobie z zapleceniem warkocza koleżance, potrafią doskonale tańczyć oraz opowiadać kawały. Nie obce jest im również dbanie o siebie, więc świetnie radzą sobie z nakładaniem maseczek na twarz. Nawet chodzenie na szpilkach nie sprawiło im problemów! Przed najtrudniejszym zadaniem stanęli natomiast Marek, Kuba i Tobiasz, którzy zdobyli najwięcej punków w pierwszej części zawodów. Musieli oni odpowiedzieć na szereg trudnych pytań związanych z ich koleżankami z klasy. Panowie poradzili sobie świetnie, a dodatkowo dowiedzieli się czegoś nowego o szóstoklasistkach.

W końcu, po wielu naradach udało się wyłonić Mistera, którym został Tobiasz. Wszyscy zawodnicy zostali oczywiście nagrodzeni słodkimi upominkami.

Obchody Dnia Chłopaka już po raz kolejny świetnie się udały!

 

Kinga Łusiewicz

RODO
e-Dziennik

Projekty i programy