Spotkanie klasy VIC z florystą

WIZYTA FLORYSTY W KLASIE VI C

W czwartek 23 stycznia uczniowie klasy VI C uczestniczyli w spotkaniu z florystą, panem Kacprem Terką, właścicielem dwóch kwiaciarni „Euforia” w Lubaszu i Czarnkowie.

Pan Kacper opowiedział o swojej drodze do wymarzonego zawodu. Omówił również najmodniejsze tendencje w światowej florystyce. Okazało się, że zawód ten wcale nie jest takich prosty i wymaga ogromnej wiedzy oraz umiejętności. Mogliśmy także zobaczyć w jaki sposób powinno się wykonywać bukiety, flower boxy oraz butonierki.

Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające. Na pewno nie było to ostatnie spotkanie szóstoklasistów z panem Kacprem.

Kinga Łusiewicz