Klub Ortograffiti

KLUB ORTROGRAFFITI

Jak zapisać dany wyraz? Czy na pewno nie popełniłem błędu? Jak zapisać „nie” z czasownikiem?

Powyższe pytania nie są trudne dla uczniów, którzy od września uczestniczą w cotygodniowych spotkaniach Klubu Ortograffiti. Uczestnicy zajęć dzięki innowacyjnej metodzie poznają tajniki polskiej ortografii, dodatkowo rozwijają kreatywne oraz twórcze myślenie. Nauka jest tutaj zabawą, dzięki zastosowaniu aktywnych technik nauczania.

W pierwszym półroczu uczniowie przypominali najważniejsze zasady pisowni ó/u, ch/h oraz rz/ż. Zajęcia podsumowujące przeprowadzono z wykorzystanie gry karcianej Piotruś. Rozgrywki były bardzo emocjonujące, a wygrany miał wszelkie powody do dumy. Na zajęciach kształcone jest także myślenie matematyczne, np. poprzez tworzenie tangramów ortograficznych.

Udział w Klubie Ortograffiti niesie za sobą wiele korzyści. Uczniowie znacznie poprawiają umiejętności poprawnego pisania.

Kinga Łusiewicz