Sarbonki Caritas

SKARBONKI CARITAS

Jak co roku, w czasie Wielkiego Postu przyłączyliśmy się do akcji „Jałmużna Wielkopostna”. Akcja ta polega na zbiórce pieniędzy na rzecz osób potrzebujących. W tym roku pod hasłem Dar Juniora dla Seniora”. Datki, uzbierane w skarbonkach przez dzieci i młodzież, trafią do osób starszych i chorych. Poprzez akcję chcemy uwrażliwić dzieci oraz całe rodziny na potrzeby starszych i chorych, którzy często czują się samotni, zaniedbani i niepotrzebni.

Każda klasa otrzymała swoją skarbonkę i przez czas Wielkiego Postu zbierała pieniądze. Przed Wielkanocą zebraliśmy i przeliczyliśmy datki. Nasza szkoła, w tym roku, uzbierała 236 złotych. Pieniądze zostaną przekazane Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji.

Lidia Perz
Ks. Szymon Kaźmierczak