Szkoła Podstawowa nr 1
im. Janusza Korczaka
we Wronkach

"Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał wielkich przeżyć i wiele myśli."

Janusz Korczak

Sarbonki Caritas

 SKARBONKI CARITAS

Jak co roku, w czasie Wielkiego Postu przyłączyliśmy się do akcji „Jałmużna Wielkopostna”. Akcja ta polega na zbiórce pieniędzy na rzecz osób potrzebujących. W tym roku pod hasłem Dar Juniora dla Seniora”. Datki, uzbierane w skarbonkach przez dzieci i młodzież, trafią do osób starszych i chorych. Poprzez akcję chcemy uwrażliwić dzieci oraz całe rodziny na potrzeby starszych i chorych, którzy często czują się samotni, zaniedbani i niepotrzebni.
 
Poprzez akcję chcemy uwrażliwić dzieci oraz całe rodziny na potrzeby starszych i chorych, którzy często czują się samotni, zaniedbani i niepotrzebni.
 
Każda klasa otrzymała swoją skarbonkę i przez czas Wielkiego Postu zbierała pieniądze. Przed Wielkanocą zebraliśmy i przeliczyliśmy datki. Nasza szkoła, w tym roku, uzbierała 236 złotych. Pieniądze zostaną przekazane Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji.
 
Lidia Perz
Ks. Szymon Kaźmierczak
RODO
e-Dziennik

Projekty i programy