Dziennikarze w Poznaniu

DZIENNIKARZE W POZNANIU

Dnia 6 grudnia uczniowie uczęszczający na zajęcia kółka dziennikarskiego w ramach nagrody za wytężoną pracę uczestniczyli w mikołajkowym wyjeździe do Poznania.

Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Przyszli dziennikarze mogli przekonać się jak w praktyce wygląda praca w studiu telewizyjnym i radiowym. Największą frajdą dla uczniów było przeprowadzenie wywiadu radiowego, który został później wysłuchany przez wszystkich i profesjonalnie oceniony przez zawodowych radiowców. Następnie chętne uczennice wcieliły się w rolę pogodynek, prezentujących na żywo pogodę dla naszego regionu. Program był samodzielnie przygotowany przez uczniów, ponieważ pozostali mogli operować kamerami i śledzić nagranie w reżyserce. Po tych doświadczeniach większość uznała, że praca dziennikarza może być naprawdę fascynująca!

Z Kampusu UAM przenieśli się na Stary Rynek i Plac Wolności, gdzie od końca listopada trwa Betlejem Poznańskie, czyli jarmark świąteczny. Mogliśmy poczuć świąteczny klimat, tak pożądany w mikołajki.

Naszą wizytę w Poznaniu zakończyła wizyta w Muzeum Narodowym na lekcji muzealnej „Fałszerze dzieł sztuki”. Uczniowie dowiedzieli się, czym różni się oryginał od kopii, reprodukcji i repliki. Spotkanie wzbogaciła opowieść o muzealnych kradzieżach. Na koniec uczniowie mogli samodzielnie obejrzeć dzieła sztuki w czasie realizacji zadań aktywizujących.

Wyjazd był bardzo udany. W drodze powrotnej pojawiały się już plany dotyczące kolejnych „dziennikarskich” wycieczek.

Kinga Łusiewicz