I MIĘDZYGMINNE FORUM SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Dnia 5 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Międzygminnym Forum Szkół Podstawowych, zorganizowanym przez Zespół Szkół w Ostrorogu. Tematem spotkania była małomiasteczkowość, czyli możliwości i zagrożenia wynikające z życia oraz nauki w małym mieście. Oprócz uczniów szkół podstawowych w wydarzeniu wzięli udział m.in:  Posłanka Maria Małgorzata Janyska, Poseł Jakub Rutnicki, Poseł Zbigniew Ajchler, Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty i Prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych Wojciech Mroczkowski.

Wroniecką Jedynkę reprezentowała pięcioosobowa delegacja, w skład której wchodzili: Anastazja Woźniak, Sara Minczykowska, Oliwia Grześkowiak, Kajetan Wylegała oraz Filip Kasprzak. Zadaniem uczniów było przygotowanie dwuminutowej prezentacji o sławnej osobie pochodzącej z Wronek. Nasz wybór padł na aktora, Bartłomieja Firleta. Głównym punktem Forum była jednak dyskusja, w której brali udział wszyscy zaproszeni goście oraz uczniowie. Rozmawiano o codziennym życiu w małych miastach, ale przede wszystkim o pasjach, sukcesach i możliwościach młodzieży.

Uczniowie mieli również okazję, aby poznać Ostroróg. Wszystkie delegacje rywalizowały bowiem w grze miejskiej ulicami Ostroroga, która polegała na dotarciu do wyznaczonych miejsc oraz rozwiązaniu dość trudnych zadań związanych z historią tego miasta. Nasi uczniowie dali z siebie wszystko i zdobyli komplet punktów. Ostroróg nie miał przed nimi tajemnic.

W czasie spotkania rozstrzygnięto także konkurs literacki. Reprezentantka naszej szkoły, Anastazja Woźniak zdobyła II miejsce w tych zmaganiach. Serdecznie gratulujemy!

Kinga Łusiewicz

*Foto: szamotuly.naszemiasto.pl; zsostrorog.pl