Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września. To święto, którego uczestnikami powinny być przede wszystkim dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.

W tym roku szkolnym, w bibliotece szkolnej, czytano na głos wiersze o jesieni, jej pięknie i darach jesieni. W spotkaniach czytelniczych uczestniczyli uczniowie klas pierwszych, którzy najpierw  zapoznali się z wyglądem, przeznaczeniem i wyposażeniem biblioteki. Następnie wysłuchali wierszy oraz brali udział w zabawach czytelniczych.

Uczniowie klasy IIIa , w czasie pikniku w plenerze, również uczestniczyli w Święcie Głośnego Czytania